Με το… αριστερό μπήκαν οι τρεις ηλειακές ομάδες στον 7ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας, καθώς οι δύο ηττήθηκαν εκτός έδρας, ενώ η μία πήρε ένα βαθμό στην έδρα της

Ειδικότερα, ο Πανηλειακός ήταν άτυχος στο ξεκίνημά του, θα μπορούσε να πάρει τελικό αποτέλεσμα στη Ζάκυνθο αλλά έφυγε ηττημένος με 1 – 0 από το νησί από γκολ που δέχθηκε στο 30΄.Ακολούθησε «μάχη» με την Ομάδα του Πύργου να έχει ευκαιρίες όπως και οι γηπεδούχοι που απείλησαν αρκετές φορές πάλι στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Παίζοντας με δεκα παίκτες για μεγάλο χρονικό διάστημα και με την ψυχολογία ενός ακυρωθέντος τέρματος, ο ΠΑΟΒ υπέκυψε εκτός έδρας στη Σπάρτη με σκορ 3 – 0. Άν και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων δέχθηκε το πρώτο γκολ στο 14΄ με πέναλτι που χτύπησε εύστοχα ο Ηλείος Γιάννης Σωτηρόπουλος. Στο 45΄ ήρθε η αποβολή του Λιόση μετά από χέρι, και στο β΄ ημίχρονο ήρθε η κατάρρευση με το 2 – 0 στο 57΄ και το τελικό σκόρ (3 – 0) να γίνεται δύο λεπτά αργότερα…

Η Ζαχάρω ήταν εκείνη που πήρε βαθμό μετά την «λευκή ισοπαλία» στην έδρα τους με τον Παναργειακό. Η ομάδα του Ολυμπιακού έπειξε καλά, ωστόσο έδειξε αγχωμένη κατά την επιστροφή τους σε Εθνικό Πρωτάθλημ